Menu
Your Cart

HORUSCAM WIRELESS 4G

HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
HORUSCAM WIRELESS 4G
  • Model No: 4.0CG
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL

HorusCam Wireless 4G yüksek tetikleme hızına sahip GSM şebekesi üzerinden anlık görüntü aktarımı yapabilen bir fotokapandır. Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimi ve video kaydı yapabilen HorusCam Wireless 4G CMOS sensör teknolojisi ile düşük aydınlatma şartlarında yüksek kalitede görüntülere ulaşmanızı sağlar.

Gövdesindeki PIR (Pasif Infra Red) sensör yardımı ile 20 metre mesafeye kadar ortamdaki hareketi sürekli kontrol ederek, Hareket algıladığında aktif hale gelerek seçiminize göre fotoğraf veya video çekimi yapar. HorusCam Wireless 4G üzerinde bulunan dahili gece / gündüz sensörü yardımı ile ortam aydınlatma koşullarını sürekli olarak kontrol ederek çekim ayarlarını size en yüksek kalitede görüntü sağlayacak şekilde optimize eder. Gündüz renkli görüntülere ulaşabileceğiniz bu fotokapan, gece moduna geçtiğinde ise toplamda 57 adet bulunan Infrared LED aydınlatıcıları ile tamamen görülmez aydınlatma yaparak 20 metre mesafeye kadar yüksek kalitede çekimler yapabilir. 4G GSM hatları ile tam uyumlu çalışarak anında görüntü aktarımı yapabilen HorusCam Wireless 4G kullanıcının tercihine göre ayarlanabilen farklı gönderim metodlarına sahiptir. Tercihinize göre bilgilendirme görüntülerini MMS mesajı, e-mail mesajı veya belirlediğiniz Ftp alanı üzerine otomatik yedekleme imkanı ile size geniş bilgilendirme ve yedekleme imkanı sunar. Android ve IOS mobil uygulamaları ile fotokapan ayarlarını uzaktan değiştirme imkanı sunan HorusCam Wireless 4G ile tüm kontrollere kolaylıkla ve zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

YERLİ OPERATÖRLER İLE UYUMLU


Türkçe kullanım menüsü ve tüm yerli operatörlere %100 uyumu ile Türkiye için üretilen HorusCam Wireless 4G kolay ön kurulum özelliğine sahiptir.

SIM kartınızı takın, e-mail adresinizi veya MMS gönderimi için telefon numaranızı girin. Hepsi bu kadar kolay!

GÖNDERİM VE YEDEKLEME SEÇENEKLERİ


4G GSM hatları ile tam uyumlu çalışarak anında görüntü aktarımı yapabilen HorusCam Wireless 4G kullanıcının tercihine göre ayarlanabilen farklı gönderim metodlarına sahiptir. GSM hattı üzerinden bilgilendirme videosu gönderim özelliği ile anlık durum tespiti yapabilir.

12MP fotoğraf ve video çekimi yapabilen HorusCam yapılan ayarlamalara bağlı olarak çekmiş olduğu görüntülere ait bilgilendirme fotoğraflarını ve videolarını GSM hattı üzerinden tercihinize göre MMS mesajı, e-mail mesajı veya belirlediğiniz Ftp alanı üzerine otomatik yedekleme imkanı ile size geniş bilgilendirme ve yedekleme imkanı sunar.

ANDROID VE IOS UYGULAMALARI

Android ve IOS mobil uygulamaları ile fotokapan ayarlarını uzaktan değiştirme imkanı sunan HorusCam Wireless 4G ile tüm kontrollere kolaylıkla ve zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

YÜKSEK KALİTEDE GÖRÜNTÜ KAYIDI


Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimi ve video kaydı yapabilen HorusCam 4G kullandığı CMOS sensör teknolojisi ile düşük aydınlatma şartlarında yüksek kalitede fotoğraf ve video görüntülerine ulaşmanızı sağlar.

GECE VE GÜNDÜZ YÜKSEK KALİTE


HorusCam 4G üzerinde bulunan dahili gece / gündüz sensörü yardımı ile ortam aydınlatma koşullarını sürekli olarak kontrol ederek çekim ayarlarını size en yüksek kalitede görüntü sağlayacak şekilde optimize eder. Çekilen görüntüler üzerinde otomatik beyaz dengesi ve otomatik pozlama kontrolü yapılır. Bu sayede çekim şartlarına göre en ideal görüntülere ulaşılır.

YÜKSEK TETİKLEME HIZI


HorusCam 4G 0.35 saniyelik yüksek tetikleme hızına sahiptir. Bu sayede hızlı hareketli nesneleri sensör algılama alanına girdiği anda algılayarak görüntüleyebilir.

DAYANIKLI YAPI


HorusCam 4G o-ring conta ile izole edilmiş gövdesi ile IP66 su geçirmez yapıdadır. Sert, darbeye dayanıklı sert plastikten imal edilmiştir. İki parçalı tasarımı ile sabit yüzeyler üzerine kolay monte edilebilir yapıdadır.

HASSAS PIR SENSÖR


Gövdesindeki PIR (Pasif Infra Red) sensör yardımı ile 20 metre mesafeye kadar ortamdaki hareketi sürekli kontrol ederek, hareket algıladığında aktif hale gelerek seçiminize göre fotoğraf veya video çekimi yapar. PIR sensör sayesinde fotokapanınız hareket algılanmadığı sürece kapalı konumda kalır. Bu sayede batarya seti ile uzun süre kullanılabilir.

IR LED AYDINLATMA


Gövdesi üzerinde bulunan 57 adet düşük görülürdeki IR LED aydınlatma lambaları sayesinde 20 metre gece görüş menziline sahiptir. 57 adet IR LED aydınlatma paneli 27 adet üst kısımda ve 30 adet alt kısımda olmak üzere 2 farklı bölümde konumlandırılır. Bu sayede istenilen durumda tek veya tüm LED panelin kullanımı seçilebilir.

AVCILIK


Fotokapanlar, diğer işlere odaklanmak zorunda kaldığında avcılara bilgilendirme sağlar. Diğer outdoor sporlarda olduğu gibi avcılık da yüksek kalitede ekipmanlar ve sürekli dikkat ve konsantrasyon ve tecrübe gerektiren bir spordur. Avınız ve av meranız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak başarılı bir av için hayati önem taşır.

Profesyonel avcılıkta fotokapan kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Av sahalarının takibi, av hayvanı tür ve cins tespiti, av hayvanlarının alışkanlıklarını izlemek amacı ile kullanılan fotokapanlar sezon dışı aktivitelerinizde de popülasyonun sürekli kontrol altında tutulması bakımından oldukça sıklıkla kullanılmaktadır.

Özellikle GSM şebekesi üzerinden anlık bilgi gönderimi yapabilen modellerin gelişmesi ile av meraları üzerinde yüksek kontrol sağlayan fotokapanlar ile başarı şansınızı artıracaksınız.

DOĞA KORUMA UYGULAMALARI


Ülkedeki yaban hayvan çeşitliliğinin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından envanter ve izleme çalışmaları, oldukça önemli bir konudur.

Tabiat alanlarında çeşitli yerlere yerleştirilen fotokapanlarla yaban hayatı hakkında pek çok bilgiye ulaşabiliyor. Yerleştirilen fotokapanlar büyük memeli popülasyonlarının izlenmesi ve yaşadıkları çevreye etkilerinin araştırılması, insan-yaban hayvanı çatışmasının sebeplerinin tespiti ve çözüm yollarının araştırılması, türlerin belirli alanlarda varlık/yokluk durumlarının araştırılması, kaçak avcılık ve karayollarında yer alan önemli geçiş noktalarının yaban hayvanlarınca kullanılma sıklığının tespiti gibi hususlarda pek çok bilginin edinilmesinde kullanılmaktadır.

Önünden geçen canlıların hareketini algılayarak çok kısa bir süre içinde çekim yapabilme özelliğine sahip fotokapanlar üzerine son dönemde GSM devrelerinin entegre edilmesi ve bu teknoloji ile elde edilen fotoğrafların birkaç dakika içinde cep telefonuna MMS olarak yada mail adresine fotoğraf şeklinde gönderilmesi de mümkün hale gelmiştir.

ALAN KORUMA UYGULAMALARI


Fotokapanlar, kolay montaj ve bakım gerektirmeyen uzun süreli çalışma ömürleri ile kablolama ve bakımın imkansız olduğu dış mekanlarda hırsızlık, vandalizm ve terör tehtidi için erken uyarı ve suçlunun tespiti amacı ile özel ve riskli alanların korunması, izlenmesi ve kontrolü amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Tarım alanları ve arıcılık gibi sektörlerde zarar verme ve hırsızlık gibi istenmeyen durumları engelleyerek anında müdahale imkanı sağlar.

Şantiye sahaları, riskli üretim ve depolama tesisleri, döküm sahalarının kontrolü, ulaşımı ve kontrolü zor alanlarda konumlanmış boru hattı, güneş / rüzgar enerji santralleri gibi sanayi sahalarının denetimi, güvenliği gibi uygulamalarda başarı ile kullanılmaktadır.

Su kaynakları, maden sahaları gibi hassas koruma isteyen tesislerde başarılı uygulamalar mevcuttur. Sınır güvenliği, bölge güvenliği, ev / yazlık, site gibi konut alanlarının kontrol ve güvenliği, tekne, yat gibi mobil araçların güvenliği gibi asayiş uygulamalarında kullanılmaktadır.

Fotokapan Özellikleri
Görüntü Sensörü 5 Mega Piksel Renkli CMOS
Efektif Piksel 2560x1920
Gece - Gündüz Modu Var
IR Menzili 20m
IR LED Adedi Üst: 27 LED, Alt: 30LED
Hafıza SD Card (8MB – 32 GB)
Lens F=3.0; FOV=52°/100°; Auto IR-Cut-Remove (gece için)
PIR Açısı 65°/100°
LCD Ekran 2” TFT, RGB, 262k
PIR Menzili 20m
Fotoğraf Çözünürlüğü 5MP/8MP/12MP = 2592x1944/3264x2448/4032x3024
Fotoğraf Formatı JPEG
Video Çözünürlüğü FHD (1920x1080), HD (1280x720), WVGA(848x480)
Video Formatı MOV
Video Uzunluğu 05-10 sn. programlanabilir wireless aktarım
Wireless Transfer Foto Çözünürlüğü 640x480/ 1920x1440/ 5MP/ 8MP or 12MP(Görüntü ebadı ayarına bağlıdır)
Çekim Adetleri 1-5
Tetikleme Süresi 0.4sn
Tetikleme Aralığı 4sn-7sn
Kamera+Video Var
Cihaz Seri No Var
Aralıklı Çekim Var
SD Kart Yeniden Yazma Var
Çalışma Voltajı Pil: 9V; DC: 12V
Batarya Tipi 12 adet AA tip
Harici DC Güç 12V
Bekleme Akımı 0.135mA
Bekleme Süresi 5~8 ay (6×AA~12×AA)
Otomatik Kapatma Var
Kablosuz İletişim Modülü Var
Arayüz USB/SD Kart/DC Port
Tripod Bağlantısı Var
Çalışma Sıcaklığı -30°C ila 60°C
Saklama Sıcaklığı -30 °C ila 70°C
Çalışma Nem Oranı 5%-90%
Su Geçirmezlik IP66
Dahili GPS Var
Ebatlar 148x117x78 mm
Ağırlık 448 gr
Sertifikasyon CE FCC RoHs