Menu
Your Cart

HORUSCAM STANDART 12MP

HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
HORUSCAM STANDART 12MP
  • Model No: 3.0C
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL

HorusCam yüksek tetikleme hızına bir fotokapandır. Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimi ve video kayıdı yapabilen HorusCam CMOS sensör teknolojisi ile düşük aydınlatma şartlarında yüksek kalitede görüntülere ulaşmanızı sağlar.

Gövdesindeki PIR (Pasif Infra Red) sensör yardımı ile 20 metre mesafeye kadar ortamdaki hareketi sürekli kontrol ederek, Hareket algıladığında aktif hale gelerek seçiminize göre fotoğraf veya video çekimi yapar. HorusCam üzerinde bulunan dahili gece / gündüz sensörü yardımı ile ortam aydınlatma koşullarını sürekli olarak kontrol ederek çekim ayarlarını size en yüksek kalitede görüntü sağlayacak şekilde optimize eder. Gündüz renkli görüntülere ulaşabileceğiniz bu fotokapan, gece moduna geçtiğinde ise toplamda 56 adet bulunan Infrared LED aydınlatıcıları ile tamamen görülmez aydınlatma yaparak 20 metre mesafeye kadar yüksek kalitede çekimler yapabilir. 12MP fotoğraf çekimi ve FullHD 1080p (1920x1080) video kayıdı yapabilen bu fotokapan bu görüntüleri değiştirilebilir SD kart üzerine yazarak (32GB destekli) arşivleme imkanı sunar.

YÜKSEK KALİTEDE GÖRÜNTÜ KAYIDI


Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimi ve video kaydı yapabilen HorusCam 12MP Standart kullandığı CMOS sensör teknolojisi ile düşük aydınlatma şartlarında yüksek kalitede fotoğraf ve video görüntülerine ulaşmanızı sağlar.

GECE VE GÜNDÜZ YÜKSEK KALİTE


HorusCam 12MP Standart üzerinde bulunan dahili gece / gündüz sensörü yardımı ile ortam aydınlatma koşullarını sürekli olarak kontrol ederek çekim ayarlarını size en yüksek kalitede görüntü sağlayacak şekilde optimize eder. Çekilen görüntüler üzerinde otomatik beyaz dengesi ve otomatik pozlama kontrolü yapılır. Bu sayede çekim şartlarına göre en ideal görüntülere ulaşılır.

YÜKSEK TETİKLEME HIZI


HorusCam 12MP Standart 0.4 saniyelik yüksek tetikleme hızına sahiptir. Bu sayede hızlı hareketli nesneleri sensör algılama alanına girdiği anda algılayarak görüntüleyebilir.

DAYANIKLI YAPI


HorusCam 12MP Standart o-ring conta ile izole edilmiş gövdesi ile IP66 su geçirmez yapıdadır. Sert, darbeye dayanıklı sert plastikten imal edilmiştir. İki parçalı tasarımı ile sabit yüzeyler üzerine kolay monte edilebilir yapıdadır.

HASSAS PIR SENSÖR


Gövdesindeki PIR (Pasif Infra Red) sensör yardımı ile 20 metre mesafeye kadar ortamdaki hareketi sürekli kontrol ederek, hareket algıladığında aktif hale gelerek seçiminize göre fotoğraf veya video çekimi yapar. PIR sensör sayesinde fotokapanınız hareket algılanmadığı sürece kapalı konumda kalır. Bu sayede batarya seti ile uzun süre kullanılabilir.

IR LED AYDINLATMA


Gövdesi üzerinde bulunan 56 adet düşük görülürdeki IR LED aydınlatma lambaları sayesinde 20 metre gece görüş menziline sahiptir. 56 adet IR LED aydınlatma paneli 26 adet üst kısımda ve 30 adet alt kısımda olmak üzere 2 farklı bölümde konumlandırılır. Bu sayede istenilen durumda tek veya tüm LED panelin kullanımı seçilebilir.

DEĞİŞKEN GÜÇ KAYNAĞI İLE KULLANIM


HorusCam 12MP Standart iki parçalı batarya yuvası ile 8 adet AA tipi pil kullanır. Menü üzerinde bulunan Alkalin ve NiMh şarjlı pil kullanım seçenekleri ile bir batarya seti ile 3-6 ay arası aktif olarak kullanılabilir.

AVCILIK


Fotokapanlar, diğer işlere odaklanmak zorunda kaldığında avcılara bilgilendirme sağlar. Diğer outdoor sporlarda olduğu gibi avcılık da yüksek kalitede ekipmanlar ve sürekli dikkat ve konsantrasyon ve tecrübe gerektiren bir spordur. Avınız ve av meranız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak başarılı bir av için hayati önem taşır.

Profesyonel avcılıkta fotokapan kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Av sahalarının takibi, av hayvanı tür ve cins tespiti, av hayvanlarının alışkanlıklarını izlemek amacı ile kullanılan fotokapanlar sezon dışı aktivitelerinizde de popülasyonun sürekli kontrol altında tutulması bakımından oldukça sıklıkla kullanılmaktadır.

Özellikle GSM şebekesi üzerinden anlık bilgi gönderimi yapabilen modellerin gelişmesi ile av meraları üzerinde yüksek kontrol sağlayan fotokapanlar ile başarı şansınızı artıracaksınız.

DOĞA KORUMA UYGULAMALARI


Ülkedeki yaban hayvan çeşitliliğinin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından envanter ve izleme çalışmaları, oldukça önemli bir konudur.

Tabiat alanlarında çeşitli yerlere yerleştirilen fotokapanlarla yaban hayatı hakkında pek çok bilgiye ulaşabiliyor. Yerleştirilen fotokapanlar büyük memeli popülasyonlarının izlenmesi ve yaşadıkları çevreye etkilerinin araştırılması, insan-yaban hayvanı çatışmasının sebeplerinin tespiti ve çözüm yollarının araştırılması, türlerin belirli alanlarda varlık/yokluk durumlarının araştırılması, kaçak avcılık ve karayollarında yer alan önemli geçiş noktalarının yaban hayvanlarınca kullanılma sıklığının tespiti gibi hususlarda pek çok bilginin edinilmesinde kullanılmaktadır.

Önünden geçen canlıların hareketini algılayarak çok kısa bir süre içinde çekim yapabilme özelliğine sahip fotokapanlar üzerine son dönemde GSM devrelerinin entegre edilmesi ve bu teknoloji ile elde edilen fotoğrafların birkaç dakika içinde cep telefonuna MMS olarak yada mail adresine fotoğraf şeklinde gönderilmesi de mümkün hale gelmiştir.

ALAN KORUMA UYGULAMALARI


Fotokapanlar, kolay montaj ve bakım gerektirmeyen uzun süreli çalışma ömürleri ile kablolama ve bakımın imkansız olduğu dış mekanlarda hırsızlık, vandalizm ve terör tehtidi için erken uyarı ve suçlunun tespiti amacı ile özel ve riskli alanların korunması, izlenmesi ve kontrolü amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Tarım alanları ve arıcılık gibi sektörlerde zarar verme ve hırsızlık gibi istenmeyen durumları engelleyerek anında müdahale imkanı sağlar.

Şantiye sahaları, riskli üretim ve depolama tesisleri, döküm sahalarının kontrolü, ulaşımı ve kontrolü zor alanlarda konumlanmış boru hattı, güneş / rüzgar enerji santralleri gibi sanayi sahalarının denetimi, güvenliği gibi uygulamalarda başarı ile kullanılmaktadır.

Su kaynakları, maden sahaları gibi hassas koruma isteyen tesislerde başarılı uygulamalar mevcuttur. Sınır güvenliği, bölge güvenliği, ev / yazlık, site gibi konut alanlarının kontrol ve güvenliği, tekne, yat gibi mobil araçların güvenliği gibi asayiş uygulamalarında kullanılmaktadır.

Fotokapan Özellikleri
Görüntü Sensörü 5 Mega Piksel Renkli CMOS
Efektif Piksel 2560x1920
Gece - Gündüz Modu Var
IR Menzili 20m
IR LED Adedi Üst: 25 LED, Alt: 31LED
Hafıza SD Card (8MB – 32 GB)
Lens Geniş Açı Model: F=3.0; FOV=100°; Auto IR-Cut-Filtresiz (gece) Normal Açı Model: F=3.0; FOV=52°; Auto IR-Cut- Filtresiz (gece)
PIR Açısı Geniş Açı Model: 110°; Standart Model: 52°
LCD Ekran 2” TFT, RGB, 262k
PIR Menzili 20m
Fotoğraf Çözünürlüğü 5MP/8MP/12MP = 2592x1944/3264x2448/4032x3024
Fotoğraf Formatı JPEG
Video Çözünürlüğü 1080P (1920x1080): 15FPS, 720P (1280x720), 640x480
Video Formatı AVI
Video Uzunluğu 5-59sn. programlanabilir
Wireless Transfer Foto Çözünürlüğü Yok
Çekim Adetleri 1-5
Tetikleme Süresi 0.35~0.45sn
Tetikleme Aralığı 4sn-7sn
Kamera+Video Var
Cihaz Seri No Var
Aralıklı Çekim Var
SD Kart Yeniden Yazma Var
Çalışma Voltajı Pil: 12V; DC: 12V
Batarya Tipi 8 adet AA tip
Harici DC Güç 12V
Bekleme Akımı 0.173mA
Bekleme Süresi 4~6 ay (4×AA~8×AA)
Otomatik Kapatma Var
Kablosuz İletişim Modülü Yok
Arayüz TV out/USB/SD Card/DC Port
Tripod Bağlantısı Var
Çalışma Sıcaklığı -30°C ila 60°C
Saklama Sıcaklığı -30 °C ila 70°C
Çalışma Nem Oranı 5%-90%
Su Geçirmezlik IP54
Dahili GPS Yok
Ebatlar 131.42 x98.72 x77.44mm
Ağırlık 404 gr
Sertifikasyon CE FCC RoHs